Sa oled siin

Viljandimaa ettevõtjad tutvusid Nutika toetusmeetmega

Eile tutvusid Viljandimaa ettevõtete esindajad Cleveron ASi peakontoris SA Archimedese Nutika toetusmeetmega. Ettevõtjad saavad meetmest taotleda kuni 2 miljoni euro suurust toetust rakendusuuringuteks või tootearenduseks koos teadlastega.

 

Üritusel osalesid 12 ettevõtte esindajad erinevatest valdkondadest. Kohal olid nii matkatarvete tootjad kui ka puidutöösturid. Infopäeval osalenud Puidukoda OÜ tehnikajuhi Taavi Tenno sõnul andis infopäev palju mõtlemisainet.

„Üritus oli juba selles osas kasulik, et pani mõtlema, milliseid meie tooteid oleks võimalik koos teadlastega edasi arendada,“ ütles Tenno. „Seda enam, et sellist tegevust rahaliselt toetatakse.“

SA Archimedese meetmehoidja Tea Tassa sõnul on Nutika spetsialiseerumise toetusmeetme jaoks ettevõtja jaoks parim omadus selle lihtsus.

„Nutika toetusmeetme taotlemiseks ei kulu palju vaeva ega bürokraatiat ja saadav tulu on päris märkimisväärne. Selle abiga saab ettevõtja teha rakendusuuringu või arendustegevuse enda jaoks 70% soodsamalt,“ selgitas Tassa.   

Nutika spetsialiseerumise toetavate tegevuste IV taotlusvoor kestab kuni 30. septembrini 2020 või tegevuse eelarve ammendumiseni. Toetuse vaba jääk on praeguse seisuga üheksa miljonit eurot. Tegevust „Rakendusuuringute toetamine nutika spetsialiseerumise kasvuvaldkondades“ rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Priit Pedastsaar räägib viljandlastele Click & Grow kogemusest Nutika meetmega / Foto: Mattias Jõesaar