Sa oled siin

Ukrainlased on Eesti ülikoolidesse teretulnud

Möödunud nädalavahetusel esitles Sihtasutus Archimedes koos Eesti ülikoolidega Euroopa Komisjoni suurimal Ukraina haridusmessil Eesti ülikoolide õppekavasid, stipendiume ja Erasmus+ koostöövõimalusi.

 

Archimedese välisturunduse juhi ja Study in Estonia eestvedaja Eero Loonurme sõnul on Ukraina eestlaste jaoks üks olulisematest turgudest.

“Lisaks siin toimuvale Euroopa Komisjoni messile korraldasime pühapäeval veel eraldi Eesti ülikoolide infopäeva, kus umbes poolsada Ukraina noort said tutvuda lähemalt Eesti ülikoolidega. Reedel kohtusime koostöös Eesti saatkonnaga Kiievis vilistlastega, kes on juba Eesti ülikooli lõpetanud ning jõudnud tagasi Ukraina tööturule,” sõnas Loonurm.

“Ukraina on “Study in Estonia” jaoks üks prioriteetsetest turgudest, kus oleme tegutsenud koos ülikoolidega juba aastaid,” ütles Loonurm.

“Kümme aastat tagasi õppis Eestis vaid üheksa Ukraina kraadiõppurit, tänasega on see arv kasvanud kolmkümmend korda. Rõõm oli näha Kiievis nii semiootika kui IT-vilistlasi, kes kõik kerge vaevaga endale Ukrainas töö on leidnud,” lisas ta.

Selle aasta “Study in Europe” haridusmess toimus Kiievis ning Eesti ülikoolidest käisid õppimisvõimalusi tutvustamas Tartu Ülikool, Tallinna tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti maaülikool ja Estonian Business School.

Eestis õpib selle õppeaasta seisuga bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes kokku 261 Ukrainast pärit tudengit. Ukrainlaste seas on kõige populaarsemad integreeritud tehnoloogiate, arvutisüsteemide, küberkaitse, tarkvaratehnika ning informaatika erialad.

Ukraina tudengitest enam kui pooled omandavad Eesti ülikoolides magistrikraadi ja neid õpib seitsmes Eesti ülikoolis. Lisaks võõrustavad ukrainlasi ka Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar, Kõrgem kunstikool Pallas, Euroakadeemia ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval.

Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.