Sa oled siin

Telekaamerate ees selgub tänavune parim ehitusviimistleja

Teisipäeval ja kolmapäeval toimub Tallinna Ehituskoolis Noor Meister 2019 raames parima Eehitusviimistleja kutsemeistrivõistlus, oma oskusi võrdlevad 12 noort.

Ehitusviimistleja kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes ehitusvaldkonna õppekava järgi. Tegemist on individuaalse võistlusega, kus omavahel võtavad mõõtu kutseõppeasutuste õpilased üle Eesti. Iga kool sai välja panna ühe võistleja.

Võistluse eesmärk on anda õpilastele võimalus võrrelda oma kutseoskusi, propageerida ehitusvaldkonna õpet, tõsta kutsehariduse mainet ja selle kõige käigus selgitada välja parimad õpilased ehitusvaldkonnas.

Kolmapäeval toimub ka uue ja kaasakiskuva 10-osalise telesaate "Noor Meister" esimese võistlussaate salvestus. Saade jõuab märtsi lõpus ETV2 ekraanile. Igas osas tuuakse televaatajate ette üks kutsemeistrivõistlus ning tutvustatakse ka teisi kutsekoole. Viimane võistlus võetakse üles oskuste festivalil "Noor meister", mis toimub 3.–4. mail Tallinnas, Eesti Näituste messikeskuses.

Võistlustöö tegemine teisel võitluspäeval algab kell 10 ja päev lõpeb autasustamisega kell 17.30.

Parim Ehitusviimistleja 2019 kutsevõistlust toetavad Tallinna ehituskool, Knauf, Tesa, Henkel, Viva Color, Jeld-Wen, Profiline ja Tikkurila.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“(PRÕM) vahenditest.

Sihtasutus Innove on hariduse kompetentsikeskus Eestis, mis edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi.