Sa oled siin

Sisekaitseakadeemia Maarjamäele ehitatav uus hoone sai nurgakivi

Sisekaitseakadeemia Maarjamäele ehitatav uus hoone sai eile nurgakivi; uue õppehoone lepinguline maksumus on 18,4 miljonit eurot, millest struktuurifondidest kaetakse 13,5 miljonit.

Sisekaitseakadeemia uue õppehoone ehitab Nordecon, ehitus valmib 2019. aasta esimesteks kuudeks. 

Akadeemia uue õppehoone arhitektuuriprojekti autor on arhitektuuribüroo Arhitekt11. Kogu ehitusprojekti koostamist toetab Euroopa regionaalaregu fondi ASTRA meede. Uue õppehoone lepinguline maksumus on 18,4 miljonit eurot, millest on ASTRA toetus 13,5 miljonit eurot.

Spordikompleksi tuleb täismõõdus pallisaal, jõusaal ning lähivõitluse treeninguteks vajalikud matisaalid. Hoone brutopind on 12 069 ruutmeetrit. Ehitus valmib 2018. aasta detsembris.

Simulatsiooni- ja nutiklasside, laboratooriumite, spordisaali ning lasketiiru rajamine võimaldab edendada kaasaegset 
siseturvalisuse haridust. Samuti loob uus hoone eeldused üldise õppetöö tõhusamaks korraldamiseks, mis võimaldab Kase tänava kompleksis kokku hoida ehitiste netopinda ligikaudu 24 protsenti.

Projekti elluviimise kõige olulisem tulemus on kaasaegne, spetsiaalselt akadeemia õppetöö eripära ja siseturvalisuse valdkonna arengueesmärke arvestav õpi- ja töökeskkond. Viimane on hädavajalik õppekorralduse ja -kvaliteedi edendamiseks ning ühiskonna teenimise võimekuse kasvu tagamiseks.