Sa oled siin

Sihtasutus Archimedes võõrustas Põhjamaade haridusturundusagentuure

Sellel nädalal korraldas Archimedese välisturunduse agentuur aastaseminari oma Põhjamaade kolleegidele Soomest, Norrast, Rootsist ja Taanist. Aastaseminar on juba aastatepikkune traditsioon, kus igal aastal jagatakse kogemusi haridusturunduse kiiresti muutuvas maailmas ning uuritakse kõrghariduses olulisi suunamuutusi.

Seminaril osalesid Rootsi Instituut (Svenska institutet), Soome Riiklik haridusagentuur (Opetushallitus), Norra riiklik rahvusvahelise koostöö ja kvaliteediagentuur (Direktoratet for internasjonalisering og kvalitetsutvikling i høgare utdanning) ning Taani Teadus- ja Kõrgharidusagentuur (Styrelsen for Forskning og Uddannelse) ning korraldajana Sihtasutus Archimedes.

Seminaril mängiti läbi ka Põhjamaade riiklikku haridusturundust iseloomustavad turundussõnumid. Foto: Sihtasutus Archimedes

 

“See on aastatepikkuse töö tulemus, et kutse Põhjamaade kui maailma ühe parima haridust pakkuva regiooni haridusturunduse võrgustikus osalemiseks ära teenida,” kommenteeris välisturunduse agentuuri juht Eero Loonurm.
“Põhjamaad on näinud, et meie rahvusvahelistumise strateegia ning turundustegevused on nii Eesti ülikoolidel kui ka Study in Estonia raames läbi mõeldud ning hästi ellu viidud.”

Järgmisel aastal võõrustab Põhjamaade haridusturundusagentuuride aastaseminari Rootsi Instituut.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.