Sa oled siin

RTK avas taotlusvoorud õpetajatele baaskoolituste ja lisaeriala korraldamiseks

Riigi Tugiteenuste Keskus avas 27. augustil 2020 kaks taotlusvooru: õpetajate baaskoolitused ning lisaeriala ja ainedidaktilise pädevuse omandamine. Mõlemaid taotlusvoore rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.

Riigi Tugiteenuste Keskuse talituse juhataja Maarja Parve sõnul oodatakse taotlusi ülikoolidest, et nad saaksid pakkuda õpetajatele erinevaid tööks vajalikke täienduskoolitusi.

„Varasemate taotlusvoorude tulemusena on pakutud koolitusi tuhandetele õpetajatele ning läbiviidud koolituste tagasiside on olnud valdavalt positiivne. Täname ülikoole senise panuse eest koolituste läbiviimisel ning ootame avatavatesse taotlusvoorudesse taas taotlusi, sealhulgas prioriteetsete täienduskoolituste läbiviimiseks,“ ütles Maarja Parve.

Õpetajate baaskoolituste taotlusvooru prioriteetsed teemad on õpetaja ja kutseõpetaja kutsestandardis kirjeldatud uued valitavad tööosad ning distantsõppe eripäradega toimetulek. Toetust sellest voorust saavad taotleda Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool.

Lisaeriala taotlusvoorus on erilise tähelepanu all kaasava hariduse rakendamine ja eesti keele õppe tõhustamine muukeelsetes koolides. Sellesse taotlusvooru saavad taotlusi esitada kõik õpetajatele taseme- või täiendusõpet pakkuvad avalik-õiguslikud ülikoolid.

Projektide maksimaalne toetuse summa on 400 000 eurot ja taotlusi saab esitada kuni 29. septembrini kell 17.00. Vaata lisa Riigi Tugiteenuste Keskuse kodulehelt: