Sa oled siin

Riik toetab tänavu 7 miljoniga puuetega inimeste kodude kohandamist

Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avab neljapäeval 7,2 miljoni euro suuruse taotlusvooru, mille toel kohandatakse enam kui 400 puudega inimese kodu nende vajadustele vastavaks.

RTK peadirektori asetäitja Martin Karro sõnul on omavalitsustel alates 21. veebruarist võimalus puudega inimeste eluruumi kohanduste toetamiseks raha taotleda. "Taotlusvoor on avatud pool aastat, et kõigil oleks võimalik tutvuda toetuse tingimustega ja esitada nõuetekohane taotlus. Ootame Riigi Tugiteenuste Keskuses taotlusvoorust aktiivset osavõttu ning pakume omaltpoolt kohalikele omavalitsustele küsimuste korral meelsasti tuge," ütles ta pressiteate vahendusel.

Meetme eesmärgiks on tagada puudega inimestele paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused. Toetatavateks tegevusteks on eluruumi kohandamine liikuvuse, sealhulgas sissepääsu kohandamine, hoone välisukse ja eluruumi vahelise käigutee kohandamine ning hoone, selle territooriumile sissepääsu ja piirde kohandamine, personaalse hügieeni ja köögitoimingute parandamiseks.

Taotluseid saavad esitada kohalikud omavalitsused ning need tuleb esitada RTK e-toetuskeskkonna kaudu. Teine taotlusvoor avatakse 21. veebruaril ja taotluseid saab esitada kuni 26. augustini.

Eelmise taotlusvooruga, mis toimus 2018. aastal rahuldati 56 omavalitsuse taotlused puudega inimeste eluruumide kohandamiseks. Kohalikud omavalitsused planeerisid eluruumide kohandamist kokku 2,4 miljoni euro eest.

Tallinna toimetus, +372 610 8823, majandus@bns.ee

Baltic News Service