Sa oled siin

Riigi Tugiteenuste Keskus toetab õppeasutusi miljoni euroga praktikasüsteemide arendamiseks

Riigi Tugiteenuste Keskus toetab õppeasutusi miljoni euroga praktikasüsteemide arendamisekKutse- või kõrgharidusõpet pakkuvad õppeasutused saavad RTK vahendatava toetuse abil koolitada oma praktikajuhendajaid, arendada töökohapõhise õppe süsteeme, töötada välja uusi praktikavorme, saata õpetajaid stažeerima tööandjate juurde ja kaasata praktikuid oma õppetöösse.

Riigi Tugiteenuste Keskuse talituse juhataja Maarja Parve sõnul saavad toetusmeetmest kasu nii tööandjad, õppurid kui ka õppejõud ning õpetajad. „Õppurid on tööturul konkurentsivõimelisemad, kui saavad oma teadmisi rakendada juba õppetöö käigus, mitte alles pärast õpingute lõppu tööle asudes. Mida kvaliteetsemalt õppeasutused praktikavõimalusi koostöös tööandjatega suudavad pakkuda, seda parem on õpingute tulemus kõigile tööturu osapooltele,“ ütles Parve

„Samuti annab toetusmeede võimaluse õpetajatel endil oma teadmisi laiendada, et õpe oleks veel paremini tööturu vajadustega seostatud,“ lisas ta.

Toetuse summa ühe taotleja kohta on kuni 300 000 eurot ning õppeasutused võivad taotlusvooru esitada kuni kolm taotlust, millel on erinevad ja üksteisest sõltumatud tulemused.

Toetusmeedet rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Toetuse taotlemisega saab lähemalt tutvuda RTK kodulehel

Taotlusvooru infopäev toimub 27. oktoobril kell 10:00-12:00. Infopäevale saab registreerida siin.