Sa oled siin

Galerii: Sisekaitseakadeemia uus betoonist ja klaasist õppehoone

Sisekaitseakadeemia õppehoone, ERR

Tallinnas Maarjamäe ja Pirita-Kose piiril on valmis saanud Nordeconi ehitatud Sisekaitseakadeemia uus õppehoone. Betoonist ja klaasist kokku rohkem kui 12 000-ruutmeetrine hoone avatakse pidulikult reedel.

Koos uue õppehoone avamisega toimub ka uue rektori Marek Lingi inauguratsioonitseremoonia.

"Pea kõikidel Eesti ülikoolidel on uus hoone või lausa mitu, kaua oma uut maja oodanud Sisekaitseakadeemia võimalused anda veel kvaliteetsemat ja mitmetahulisemat siseturvalisuse alast haridust paranevad nüüd oluliselt," ütles Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller.

Mülleri sõnul oli Sisekaitseakadeemia hoone ehitamine Nordeconile väga põnev: tegemist on väga suure ja eri funktsioonidega osadest koosneva kompleksiga, mis arvestavad just akadeemia õppetöö eripäradega. "Iga nurk – ja neid on sellel hoonel kokku 76! – pakkus meile ainulaadseid kogemusi."

Sisekaitseakadeemia hoone osad on üksteise suhtes nihkes, näiteks 12 meetri kõrguse fuajee kõrval on raamatukogu ja suured auditooriumid. Suurim neist tipptehnikaga varustatud 230-kohaline saal sobib ka konverentsisaaliks. Hoone eraldi osades on siselasketiir, virtuaalsimulatsioonikeskus, tuleohutuslaboratoorium, vangla matkekeskkond ja teised õppetööspetsiifilised eriruumid, spordikompleks spordisaali ja suure pallisaaliga, erinevad matisaalid, jõusaalid, kabinetid ja loenguruumid, hoonesse mahub ka piirivalve õppedepoo. Hoonet köetakse maaküttega, energiakasutus väheneb arvutuste järgi vana hoonega võrreldes kolm korda.

Arhitektuurse kavandi autor on arhitektuuribüroo Arhitekt11.

Hoone kogumaksumus oli 19 miljonit eurot, projekti rahastati Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi ASTRA meetmest.

Galerii