Sa oled siin

Eesti SF vahenditest toetatud projektid on silmapaistvad ka mujal maailmas

Veel üks näide edukast EL struktuurivahenditest toetatud projetktist. Eestis läbiviidav jalgpallil põhinev ennetusprogramm SPIN teenis UEFA Foundation for Children aastaauhinna näol kõrge tunnustuse.

Kolmandat aastat tegutsev SPIN on vähemate võimalustega noortele suunatud spordipõhine arenguprogramm, mis toodi Eestisse Inglismaalt pärit ülieduka Kickzi eeskujul. SPIN on tänaseks kaasanud enam kui 500 ebaturvalisest keskkonnast pärit noort Tallinnast, Kohtla-Järvelt ja Narvast.

SPIN-programm koosneb iganädalastest jalgpallitrennidest ning töötubadest, kus noortele õpetatakse läbi spordiga seotud tegevuste ning mängude erinevaid eluks vajalikke oskusi enesekontrollist eesmärkide seadmise ja võistkonnatööni.

Heateo Sihtasutusest sirgunud MTÜ SPIN-i kõrval panustavad programmi siseministeerium, Eesti Jalgpalli Liit, politsei- ja piirivalveamet, kõigi tegevuspiirkondade kohalikud omavalitsused, jalgpalliklubid FC Flora, FC Levadia, JK Narva Trans ja Kohtla-Järve JK Järve, lisaks Tallinna Vesi ja mitmed teised partnerid erasektorist. SPIN-programmi rahastavad Euroopa Sotsiaalfond, Briti Nõukogu ja Kohtla-Järve Linn. UEFA Foundation for Children auhinnaga kaasneb 50 000 euro suurune rahaline toetus.