Sa oled siin

Eesti projekt pälvis kõrge üleeuroopalise tunnustuse

Üleeuroopalisel konkursil RegioStars on 103st projektist 24 finalisti hulka valitud ka Innove poolt konkursile esitatud Põlva Riigigümnaasiumi hoone.

Konkursil RegioStars 2017 tunnustatakse innovaatilisi ja inspireerivaid projekte. Põlva kool on eriline just seetõttu, et tegemist on esimese liginullenergia koolimajaga Eestis. Koolihoone puhul on pööratud erilist tähelepanu kaasaegse õpikeskkonna funktsionaalsusele ning energiasäästlikkusele. Ehitamiseks on kasutatud keskkonnasõbralikke materjale, kogu katuse ulatuses on paigaldatud päikesepaneelid. Lisaks rajati projekti raames teekatted, haljastus, kinnistu piirdeaiad, välisvalgustus ja õueala elemendid. Hoone sisustati kaasaegse keskkonnasõbraliku mööbli, inventari ja seadmetega. Läbimõeldud projektist ja kvaliteetsest ehitustööst annab tunnustust lõplikuks energiamärgiks saavutatud A-klass.

Projekti rahastas Innove vahendusel 4 913 200 euroga Euroopa Regionaalarengu Fond ning Eesti riik toetas 867 035 euroga. Projekti vedasid Haridus- ja Teadusministeerium koos RKASiga. Aitäh kõigile panustajatele! ️

Auhinnad antakse parimatele üle 10. oktoobril Brüsselis toimuval suurejoonelisel RegioStars tseremoonial.️ Konkurssi korraldab Euroopa Komisjon.